Otomobile Dair Her Şey

Çalışma Saatlerimiz
  • Pazartesi 8.00 - 18.30
  • Salı 8.00 - 18.30
  • Çarşamba 8.00 - 18.30
  • Perşembe 8.00 - 18.30
  • Cuma 8.00 - 18.30
  • Cumartesi 8.00 - 18.30
  • Pazar Kapalı

Makro Jant

Amasya’nın en geniş ürün yelpazesine sahip oto jant satışı noktası olan Makro Jant Makro Lastik markası olarak sahip olduğu ürünleri Türkiye’nin her yerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmaktadır. Her marka ve modelde araca uygun jant çeşidinin yer aldığı tesisimizde müşterilerimizin en uygun fiyatlarla en yüksek kalitedeki ürünlere sahip olabilmesi sağlanmaktadır.

Aracınızı en güzel gösterecek jant modelleri ile donatılan Makro Jant, Lastik ve Jant sektöründe iyiye ve ileriye doğru gidebilmek için daima kalitesini yükselterek hizmet vermektedir.

Kurulduğumuz günden beri güler yüzlü ekibimizle verdiğimiz hizmetlerde müşterilerimize en uygun fiyatlar sunarak hedeflerimizden şaşmadan büyümeye devam etmekteyiz. Siz de aradığınız jant modeline ulaşmak, adresinize hızlı bir şekilde kargolanmasını  sağlamak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Jant Nedir Önemi Nedir

Jantlar performans, sürüş konforu ve sürüş ekonomisi sağlamanıza yardım eder. Bu yüzden araç için en uygun jant modelinin tercih edilmesi sürücü için büyük bir önem taşır. Araca en uygun jantı seçerken jant ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ölçüler jantın genişliği, jantın çapı, flanş tipi, jant offseti, bijon adedi, bijon aralığı ve merkez boşluğu gibi değerleri kapsar. Bunun yanında jantlar, araca daha şık ve daha sportif bir görünüm kazandırmak için de tercih edilir. Jantlar pek çok çeşide sahiptir.

İç lastiksiz jant, şamrele sahip olmayan jant tipleridir. Piyasada en çok tercih edilen jant tipleridir. Bu tip jantlara yalnızca dış lastik takılır. Jant ile lastiğin birbirine yapışmasıyla hava kaçması engellenir. Bu sayede iç lastik kullanımına gerek kalmaz. İç lastikli jantlar, şamrel kullanan jant tipleridir. Bu jantlar segman, göbek ve çember gibi bölümlere sahiptir. Şamrel sayesinde dışarıya hava kaçması engellenir. Göbeksiz jantlar ise hem şamrelli hem de şamrelsiz kullanılabilirler. Jantları; çelik jant, alüminyum alaşımlı jant, magnezyum alaşımlı jant gibi üretildiği maddeye göre de ayırabiliriz.

Makro Jant Markası ile Amasya Oto Pratik bünyesinde alanında uzaman personelerimiz aracınız ve sizin için en doğru jant alternatiflerini sunmaktayız.